FAIL (błąd, przeglądarka powinna załadować animację flash).

PORTFOLIO SLOGANY
(slogany i słowa pozycjonujące)Case study slogan Deichmann

"Dobrze wychodzisz"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Deichmann to jedna z największych sieci sklepów obuwniczych na świecie. Sprzedaje około 150 milionów par obuwia rocznie. W Polsce posiada ponad 140 sklepów.

       Synonim stworzył dla firmy slogan pozycjonujący "Dobrze wychodzisz", który firma komunikuje wraz z nazwą w różnych kampaniach promocyjnych. Umiejętne wykorzystanie niuansów języka polskiego zaowocowało zgrabnym sloganem opartym na wieloznaczności słowa "wychodzić". "Dobrze wychodzisz" już nie tylko komunikuje dobrą markę za korzystną cenę oraz satysfakcjonujące zakupy, ale, co najistotniejsze, mówi także o butach, które po prostu dobrze się nosi.

Deichmann.pl

Case study slogan Filmweb

"Łeb pełen filmów"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Zarząd największego portalu filmowego w Polsce - Filmwebu - zdecydował się na stworzenie sloganu strategicznego w związku z potrzebą dookreślenia swojej pozycji na rynku i komunikacji z klientami. Filmweb posiada największą grupę bardzo zaangażowanych użytkowników, szczyci się aktywną społecznością, która żyje filmami i uczestniczy w rozwoju portalu. Należało zatem stworzyć taki slogan, który podkreślałby powyższe cechy portalu, jego charakter a jednocześnie byłby oryginalny, kreatywny, wyrazisty a przede wszystkim - pobudzający wyobraźnię.

       Skuteczne poszukiwanie sloganu strategicznego należy rozpocząć od pozycjonowania. Efektywne pozycjonowanie nie ma nic wspólnego z wymyślnymi strategami. Pozycjonowanie polega na dotarciu do sedna danej marki w prosty sposób. Potem trzeba jedynie odpowiednio zakomunikować jego efekty. Kiedy slogan odzwierciedla esencję marki, dla każdego staje się on oczywisty. Wyrazem tej oczywistości jest też efekt poszukiwań sloganu: "Filmweb - łeb pełen filmów".

       Slogan "Łeb pełen filmów" buduje osobistą relację klienta z marką, w bezpośredni sposób też nawiązuje do nazwy firmy, promując ją. Dobry slogan nie tylko skłania klientów do zastanowienia się nad ofertą danej firmy, ale również inspiruje i wskazuje kierunek działania jej pracownikom, pobudza do tworzenia ciekawych kampanii reklamowych. Tak też stało się w tym przypadku. W ramach promocji Filmwebu został nakręcony krótki film pod tytułem "Łeb pełen filmów", gdzie główne role zostały powierzone siódemce aktywnych użytkowników Filmwebu.

       W ten sposób strategiczny slogan stał się praktycznym narzędziem promującym markę. Slogan powinien być atrakcyjny, zaskakujący, czasami paradoksalny lub prowokacyjny. Zawsze musi być wyrazisty. "Łeb pełen filmów" łącząc w sobie wszystkie cechy, powoduje, że ta charakterystyczna, wielowarstwowa fraza wspiera aktywnie markę teraz i równie dobrze będzie to robiła za wiele lat.

FilmWeb.pl

Case study slogan Pekao FS

"Wspieramy wzrost jednostek od 1992 roku"

       

Usługa:  Slogan pozycjonujący

"Wspieramy wzrost jednostek od 1992 roku" to slogan stworzony dla Pekao Financial Services, pierwszego agenta transferowego na rynku polskim. Należąca do Grupy Banku Pekao S.A. firma działa na rynku outsourcingu usług usług finansowych, obsługuje największą liczbę Otwartych Funduszy Emerytalnych. Spółka została wyodrębniona z istniejącego od 1992 roku agenta transferowego Financial Services Limited - własności Pekao S.A. i Pioneer International Group i ma najdłuższe doświadczenie na rynku TFI.

       Atutem sloganu jest pozytywna wieloznaczność. Fraza pozycjonująca "wzrost jednostek" odnosi się bowiem nie tylko do zysku na jednostkach uczestnictwa czy rozwoju jednostek gospodarczych, lecz także do sukcesów pojedynczych klientów. Słowo "wspieramy" akcentuje zdolność do profesjonalnego doradztwa i pomocy każdej jednostce, każdemu klientowi.

       Slogan podkreśla dobre relacje w kontaktach firmy z klientami oraz największe doświadczenie w branży na polskim rynku, akcentując rok powstania - "od 1992".

Pekao-FS.com.pl

Case study slogan pozycjonujący Infovide-Matrix

"Architecting Enterprise Innovation"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Infovide-Matrix to wiodący dostawca usług konsultingowych i innowacyjnych rozwiązań IT, lider polskiego rynku CSI (Consulting & Solution Implementation), zatrudnia ponad 700 osób.

       Firma Infovide-Matrix powstała w efekcie połączenia dwóch czołowych firm na polskim rynku IT: Infovide S.A. oraz Matrix.pl S.A. W związku z fuzją potrzebowała nowego pozycjonowania i sloganu, który odzwierciedlałby dążenia nowego podmiotu.

       Slogan "Architecting Enterprise Innovation" doskonale odzwierciedlał nowe pozycjonowanie połączonej firmy.

InfovideMatrix.pl

Case study nazwa serwisu Gaminator

"Graj lub zgiń"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Gaminator.pl to pierwszy polski portal społecznościowy o grach. Synonim stworzył dla tego serwisu zarówno wyróżniającą go, "mocną" nazwę, jak również podkreślający pozycjonowanie slogan - "Graj lub zgiń".

Gaminator.pl

Case study nazwy Nobell Congressing

"Congressing"

Usługa:  Słowo pozycjonujące

       Słowo pozycjonujące "Congressing" zostało stworzone dla firmy Nobell zajmującej się organizacją konferencji naukowych, biznesowych i medycznych a także kongresów.

       Ideą stworzenia dla firmy Nobell słowa pozycjonującego "congressing" było stworzenie nowej kategorii - w ten sposób Nobell stał się pionierem idei congressingu w Polsce.

       Stworzenie własnej kategorii jest jednym z najsilniejszych kroków strategicznych przy pozycjonowaniu. O sukcesie firmy Nobell Congressing świadczy fakt, że idea congressingu została przyjęta w branży.

Nobell.pl

Case study nazwa Zymetric

"Klimat partnerstwa"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Zymetric to firma będąca Generalnym Przedstawicielem koncernu Mitsubishi Electric w Polsce i zajmuje się sprzedażą klimatyzatorów. Stąd w sloganie słowo "klimat". Słowo "partnerstwo" pojawia się ponieważ dla firmy najważniejsze jest partnerskie współdziałanie ze swoimi dystrybutorami. Oba te elementy zostały skomponowane w precyzyjny slogan pozycjonujący - "klimat partnerstwa".

Zymetric.pl

Case study nazwa firmy Niagaro

"Największy strumień muzyki"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Niagaro.pl to nowoczesny serwis internetowy z największym zbiorem piosenek i funkcjami społecznościowymi. Slogan "Największy strumień muzyki" podkreśla wielkość serwisu i jego charakter.

Niagaro.pl

Case study nazwa Manifo

"Manifest Yourself"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Manifo to serwis internetowy oferujący kreator stron internetowych, dzięki któremu każdy może łatwo "zamanifestować" swoją obecność w internecie. Podkreśleniu tego komunikatu służy slogan "Manifest Yourself".

       Slogan dla tej marki od samego początku tworzony była z myślą o kliencie globalnym, dlatego też wyrażony jest w języku angielskim.

Manifo.com

Case study nazwa Mamuto

"Multi-ubezpieczarka"

Usługa:  Słowo pozycjonujące

       "Multi-ubezpieczarka" to koncepcja wymyślona przez Synonim dla serwisu pozwalającego ubezpieczyć samochody przeszukując oferty różnych ubezpieczycieli.

       "Multi-ubezpieczarka" ma symbolizować wielkość oferty i możliwości wyboru ubezpieczeń. Jednocześnie ten neologizm określa nową kategorię.

Case study nazwa Leadenhall

"Inżynieria ryzyk specjalnych"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Leadenhall zajmuje się tworzeniem nowoczesnych produktów ubezpieczeniowych i dostarczaniem ich niezależnym pośrednikom.

       "Inżynieria ryzyk specjalnych" to slogan pozycjonujący firmę wymyślony przez Synonim. Ma on za zadanie pokazać, że firma, z całego rynku ubezpieczeniowego, oferuje tylko specjalistyczne ubezpieczenia pokrywające nietypowe ryzyka oraz zajmuje się tworzeniem, inżynierią produktów pod konkretne potrzeby.

Leadenhall.pl

Case study slogan Gameleons

"Changing You"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Rozwinięciem i doprecyzowaniem nazwy Gameleons jest slogan strategiczny: "Changing You!". Choć został stworzony w języku angielskim, jest świetnie zrozumiały nawet przez osoby, które słabo znają ten język. Slogan może być tłumaczony jako "Zmienia Ciebie".

       Slogan interesująco koresponduje z nazwą, w której ukryty jest kameleon. Gameleons to zmiana, przemiana, którą odnajdujemy także w sloganie Changing You! Taki slogan doskonale pasuje do firmy i zwięźle precyzuje jej strategię. Wiele konotacji sprawia, że każdy może tłumaczyć go w bliski sobie sposób. Dla niektórych może oznaczać wiele twarzy, różne oblicza, dla innych możliwość zostania każdym z bohaterów gry.

Gameleons.com

Case study nazwa Yuux

"Precyzyjny punkt widzenia"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Yuux jest instytutem badawczym wyspecjalizowanym w badaniach Usability oraz UX (User Experience). Celem badań jest polepszenie stopnia wykorzystania serwisów internetowych przez ich użytkowników.

       Synonim stworzył dla Yuuxa slogan pozycjonujący markę - "Precyzyjny punky widzenia". Ten slogan ma głębokie uzasadnienie w metodologii działania firmy. Yuux jest pierwszym polskim instytutem badawczym badającym serwisy internetowe oraz mobilne równolegle trzema metodami, co daje niezwykłą precyzję wszelkich badań.

Yuux.pl

Case study slogan Artegence

"Budujemy społeczności od 1995"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       "Budujemy społeczności od 1995 roku" to sloganu pozycjonujący, który powstał dla agencji interaktywnej Artegence. Praca oparta na tym sloganie dostała na 10 Ogólnopolskim Konkursie Reklamy KREATURA specjalne wyróżnienie jury.

       Artegence jest agencją reklamową, która szczególny nacisk w swoich działaniach kładzie na budowanie serwisów społecznościowych i takich, wokół których, tworzy się społeczność zadowolonych i zaangażowanych konsumentów.

Artegence.pl

Case study nazwa Jambox

"Kablówka 3 generacji"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       KABLÓWKA 3 GENERACJI - to slogan pozycjonujący wymyślony przez Synonim dla jednego z największych i najdynamiczniej rozwijających się operatorów telewizji kablowej w wielu miastch w Polsce.

       Jambox to nowoczesna, potężna platforma multimedialna łącząca cechy mediów internetowych z zaletami telewizji kablowej. Jambox za pomocą telewizora umożliwia na dostęp do internetu, odbieranie programów telewizyjnych w takich konfiguracjach, jakie nie są nigdzie dostępne. To jest prawdziwa "kablówka 3 generacji" wielokrotnie nagradzana na specjalistycznych targach.

Jambox.pl

Case study nazwa Ummba

"Essence of Energy"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Slogan "Essence of Energy" ma komunikować, że napój jest nie tylko zwykłym energetykiem, a energetykiem, który dostarcza potężną pierwotną energię.

Ummba.pl

Case study nazwa Revitum

"Trwała witalność i zdrowie"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Dla marki Revitum został stworzony slogan "Trwała witalność i zdrowie", który ma podkreślać długookresowe, pozytywne efekty diagnozy i kuracji.

Revitum.pl

Case study nazwy Lube

"Słodyczarnia"

Usługa:  Słowo pozycjonujące

       Słodyczarnia to neologizm bazujący na skojarzeniach z cukiernią i ciastkarnią, bardzo silnie pozycjonujący firmę, tworząc nową kategorię.

Case study slogan Efigence

"Technolodzy biznesu"

Usługa:  Slogan pozycjonujący

       Slogan pozycjonujący "Technolodzy biznesu" został stworzony dla firmy Efigence - producenta systemów informatycznych wspomagających zarządzanie biznesem.

       Slogan odzwierciedla kompetencję i doświadczenie Efigence. Jego brzmienie wywołuje u odbiorcy obraz stabilności, nowoczesności i sukcesu. Słowo pozycjonujące "technolodzy" odzwierciedla wiedzę specjalistów Efigence i praktyczne doświadczenie. Mocną stroną sloganu jest jego ponadczasowość i unikalność.

Efigence.pl


Copyright 2001-2018 © Synonim Naming (Nazwa i zmiana nazwy firmy). Wszelkie prawa zastrzeżone.